Otvárame street artovú výstavu o ohrozených druhoch

Posolstvom výstavy, ktorú sme otvorili na Medzinárodný Deň Biodiverzity 22 mája je priblížiť návštevníkom druhy ohrozené zmenou klímy. Výstavu sme pripravili v spolupráci so slovenskými umelcami a umelkyňami v areáli ZOO Bratislava.

Maľby a ilustrácie vytvorilo desať ilustrátorov a street artových umelcov zo Slovenska, z ktorých väčšina tvorila pred očami návštevníkov priamo v areáli ZOO Bratislava. Do výstavy boli vybrané známe aj menej známe domáce a exotické druhy zvierat, medzi ktorými dominuje takmer 4 metrová maľba veľryby. 

Touto formou chceme upriamiť pozornosť návštevníkov ZOO na to, že príroda po celom svete prestáva zvládať tlak, ktorý na ňu vyvíjame. Veríme, že výstava zaujme a inšpiruje ľudí k zmene prístupu.

Vedci už stihli zdokumentovať viaceré druhy, ktorých nedávne vyhynutie je priamym dôsledkom zmeny klímy, alebo ktorých prežitie visí na vlásku. Od roku 2000 je kvôli zmene klímy nezvestných vyše 40 zo 100 známych druhov pestrofarebných harlekýnskych žiab obývajúcich pralesy južnej Ameriky, rozmanité koralové útesy plné života uvidíme po roku 2040 už len v starých dokumentárnych filmoch, pretože nebudú schopné zvládnuť postupujúce otepľovanie oceánov. S príbehmi týchto a ďalších druhov bojujúcich o prežitie v rýchlo sa meniacom svete sa návštevníci ZOO Bratislava môžu zoznámiť prostredníctvom výstavy do októbra 2022.

What's your reaction?
2Cool0Upset0Love0Lol

Add Comment

to top