„Wake up on Air“ diskusie o klimatických témach

Grantový projekt Združenia Slatinka

Pozývame vás vypočuť si sériu diskusií o klimatickej zmene „Wake up on Air“, ktoré organizuje Združenie Slatinka organizuje v rámci projektu „Na ceste ku klimaticky neutrálnemu Zvolenu“.

Hosťami aj moderátormi diskusií na témy súvisiace so zmenou klímy sú mladí aktívni Zvolenčania. Pozvaný hosť/ka vždy predstaví nielen problém životného prostredia, ale najmä odporúča postupy a kroky, ako ho môžeme pomôcť riešiť z pozície “bežných” obyvateľov Zvolena, vrátane detí a mladých ľudí. O mesiac sa potom hosť mení na moderátora, a pýta sa ďalšieho zaujímavého hosťa podobné otázky o ďalšom probléme životného prostredia.

Ambíciou projektu „Na ceste ku klimaticky neutrálnemu Zvolenu“ je otvoriť diskusiu o tom, prečo a ako by sa malo mesto Zvolen prihlásiť ku klimatickému cieľu EÚ, ako ku tomu môžu prispieť obyvatelia mesta, osobitne deti a mladí ľudia.

Cieľom projektu je vzdelávanie mladých ľudí a ich zapojenie do tvorby nového strategického rozvojového plánu mesta Zvolen pre r. 2021 – 2030. Mladí ľudia zapojení do projektu budú vedení k tomu, aby spracovali svoje podnety k strategickému dokumentu, ktoré budú zároveň akousi „chartou“ mladých, ako dosiahnuť klimaticky neutrálny Zvolen. Výstupy budú mladými ľuďmi prezentované formálnym autoritám napr. na zasadnutí komisie životného prostredia alebo mestského zastupiteľstva vo Zvolene.

Projekt „Na ceste ku klimaticky neutrálnemu Zvolenu“ bol podporený grantom v rámci projektu Game On! Don´t let climate change end the game!

What's your reaction?
0Cool0Upset0Love0Lol

Add Comment

to top